Kaip švęsti informacijos saugumo diena? 7 žingsnių planas

1.    Pasikeiskite slaptažodžius


Kada paskutinį kartą keitėte savo slaptažodį? Atsižvelgiant į pastarųjų metų didelio masto vartotojų informacijos vagystes iš LinkedIn, Yahoo, Uber ir kt. labai tikėtina, kad hakeriai jau žino jūsų prisijungimo duomenis, tad pravartu būtų juos atsinaujinti – juk nenorite, kad jūsų vardu veiktu kiti asmenys. Taip pat jokiu būdu nenaudokite tų pačių slaptažodžių visoms paskyroms, nes tada jūsų paskyras užvaldyti bus ypač lengva.

 

2.    Rakinkite kompiuterius


Net jei darbo vietą paliekate kelioms sekundėms, užrakinkite savo kompiuterį. Tikėtina, kad bent retkarčiais jūsų biuro patalpose lankosi pašaliniai asmenys, kurie gali būti suinteresuoti jūsų organizacijos informacija ir reikiamą prieigą prie jos gauti vos per kelias sekundes, jei kompiuterį paliekate atrakintą.

 


3.    Įsitikinkite, kad kompiuteriai saugūs


Įsitikinkite, kad jūsų ugniasienėms ir antivirusinėms programoms įdiegti naujausi atnaujinimai ir jos veikia nepriekaištingai. Jei turite galimybę, nuskenuokite savo kompiuterius ir įsitikinkite, kad juose nėra pažeidžiamumų. Jei neturite antivirusinės programos, ją būtinai įsidiekite ne tik darbe bet ir asmeniniuose kompiuteriuose.

 


4.    Išvalykite sausainių "spintelę"


Sausainiukai dažnai naudojami įvairiose svetainėse ir vartotojai ne visada žino, kad tam tikro svetainės apie juos informaciją renka (nors ES direktyva numatanti sausainiukų naudojimo politikos gaires jau priimta). Jei kompiuteris neapsaugotas, informacija apie jus, saugoma sausainiukuose gali būti pasisavinta ir vėliau neteisėtai panaudota.

 

 

5.    Sudarykite IT saugumo mokymų tvarkaraštį


2018 m. gegužės mėn. 25 d. įsigaliosiančiame GDPR numatyta, kad kiekviena įmonė turėtų organizuoti IT saugumo mokymus savo darbuotojams. Nustatykite kam informacijos saugumo mokymų jūsų organizacijoje reikia labiausiai: darbuotojams, IT specialistams, vadovams ar kt. Suraskite kiekvienai grupei aktualius mokymus ir įtraukite juos į savo metų planus. Nepamirškite, kad IT saugumo mokymus darbuotojams būtina kartoti kasmet, bet rekomenduojama ir dažniau.

 


6.    Pasidarykite atsargines kompiuteriuose esančios informacijos kopijas


Išsiugdykite įprotį nuolatos daryti atsargines informacijos kopijas, neabejojame, kad ateityje jos labai pravers. Rekomenduotina turėti kelias saugiai laikomas laikmenas su informacija (USB raktai, išoriniai diskai, debesija ir t.t.).

 


7.    Išvalykite informaciją iš nebenaudojamų kompiuterių


Planuodami parduoti ar padovanoti (juk švenčių metas) organizacijoje naudotą kompiuterį nepamirškite jį visiškai išvalyti – juk nenorite, kad jūsų organizacijos konfidencialią informaciją atkurtų ir ja naudotųsi kiti žmonės.

 

 

Share on Facebook
Please reload

Skaitomiausi

Startuoja kibernetinių atakų simuliacijų laboratorija

2018/05/17

1/2
Please reload

Naujausi
Please reload

Ieškoti pagal žymas
  • Cyber Security Academy LinkedIn
  • Cyber Security Academy Facebook

© 2017 Cyber Security Academy www.cybersecurityacademy.lt

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now